21 lipca 2013

Strażacy grali o puchar

III Turniej Piłki Nożnej Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Szydłowiec o Puchar Burmistrza odbył się wczoraj na boisku Orlik w Majdowie.

Do turnieju przystąpiły wszystkie reprezentacje OSP z terenu Gminy Szydłowiec. Rozgrywki prowadzone były w dwóch grupach. W pierwszej grupie znalazły się drużyny: OSP Majdów, OSP Wola Korzeniowa, OSP  Jankowice. W drugiej drużyny: OSP z Szydłowiec, OSP Sadek, OSP Wysoka.

Po fazie grupowej kolejność po rozgrywkach w poszczególnych grupach przedstawiały się następująco:

3. OSP Wysoka.

Do półfinałów dostały się dwie pierwsze drużyny z każdej grupy, które zmierzyły się ze sobą naprzemiennie. I tak w szranki stanęły drużyny: OSP Wola Korzeniowa z OSP Szydłowiec oraz OSP Sadek z OSP Majdów. O V miejsce natomiast rywalizowały ze sobą OSP Jankowice z OSP Wysoka.

Półfinały, jak pokazali zawodnicy poszczególnych OSP, okazały się bardzo wyrównane. W obu przypadkach wynik nie został ustanowiony w regulaminowym czasie gry. O wyniku zadecydowały niezbędne rzuty karne, w których lepsze były drużyny zajmujące 2-gie miejsce w grupach. Tym samym w finale zmierzyli się strażacy OSP Szydłowiec oraz OSP Majdów. Mecz o III miejsce natomiast rozegrali pomiędzy sobą strażacy z OSP Wola Korzeniowa i OSP Sadek.

W meczu finałowym emocji nie brakowało, a poziom okazywał się być zaskakująco wyrównany. Pierwszą bramkę strzelili ochotnicy z Szydłowca. OSP Majdów po kilku minutach odpowiedział remisem. Po kilku minutach ponownie jedną bramką prowadzenie objęła drużyna z Szydłowca (2:1). Kiedy wynik wydawał się być przesądzony drużynie z Majdowa udało się ponownie wyrównać (2:2), a tuż przed końcem meczu strzelić zwycięskiego gola (3:2).

Końcowa klasyfikacja turnieju przedstawia się następująco:

1. OSP Majdów
3. OSP Sadek
4. OSP Wola Korzeniowa
5. OSP Jankowice
6. OSP Wysoka

Organizatorami turnieju byli: Urząd Miejski w Szydłowcu, Szydłowieckie Centrum Kultury i Sportu – Zamek, Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Szydłowcu, Ochotnicza Straż Pożarna w Majdowie.

Fot/info: K.Adamczyk