13 lipca 2012

Zawodnicy z Trójmiasta biegali w Sadku

Blisko 200 osób, w tym zawodowców i amatorów, w 30 stopniowym upale wzięło udział w tegorocznym, XXIII Ogólnopolskim Biegu Ulicznym w Sadku.

Pośród biegaczy z całej Polski jak również z zagranicy nie zabrakło także sportowców z Trójmiasta.

Na dystansie 10 km 47-letni Krzysztof Stopa z Ciechostowic zajął 53 miejsce z czasem 54 min 10sek 74setne natomiast 27-letni Paweł Szymański z Łazów zajął miejsce 74 z czasem 1h 46sek i 28setne.

Tegoroczna aura niestety nie sprzyjała bieganiu.  Ponad 30 stopniowa temperatura powietrza i blisko przy  50 stopniowa przy asfalcie sprawiała, iż każdy zawodnik, nawet systematycznie trenujący, narzekał na złe warunki.

Krzysztof Stopa liczył na „złamanie 50tki”, niestety pogoda na to nie pozwoliła. Choć intensywnie przygotowywał się do zawodów nie udało się poprawi rezultatu z poprzedniego roku. Krzysztof wraz z synem, ma już na koncie występ na dystansie 15km w Sielpi, wkrótce obaj będą się przygotowywać do półmaratonu (21km), który odbędzie w sierpniu w skarżyskim Rejowie.

Paweł zaś wystąpił w biegu na tzw. „żywca”. Grając w piłkę nożna stwierdził, iż czuje się na siłach, aby ukończyć ten bieg.

Najmłodszym uczestnikiem tegorocznego biegu był czterolatek z Wąchocka  Jakub Kuźdub, najstarszym 79-letni Tadeusz Andrzejewski z Warszawy.  Zwycięzcami biegu zarówno pań jak i panów byli zawodnicy i zawodniczki z Kenii.